Wczoraj 09.05.br., przed 4.00, policjanci otrzymali informację o zderzeniu dwóch aut na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej, na drodze S8. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 35-latka z województwa mazowieckiego samochodem marki Audi jechała pod prąd w stronę Warszawy i zderzyła się czołowo z vw kierowanym przez trzeźwego 32-latka z województwa podlaskiego. Obydwoje kierujący zostali przewiezieni do szpitala, niestety pomimo wysiłku lekarzy 35-latka zmarła. Drugi kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń.
Z uwagi na zablokowaną drogę w kierunku Białegostoku policjanci kierowali pojazdy na objazdy przez Ostrów Mazowiecką do węzła Podborze.
W związku z tym tragicznym w skutkach wypadkiem przypominamy kierowcom:
- jeżeli wjechałeś pod prąd na drogę ekspresową, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu na pasie awaryjnym;
- włącz światła awaryjne w aucie i postaw trójkąt ostrzegawczy;
- zawiadom służby, Policję lub służbę drogową, która pomoże Ci bezpiecznie wyjechać z drogi.
(KWP w Radomiu / mw)