Motorowerzysta był kompletnie pijany - wydmuchał 2,5 promila alkoholu. Sprawca zdarzenia (motorowerzysta) oraz jeden z motocyklistów trafili do szpitala. Według wstępnych ustaleń drogówki 46-letni motorowerzysta, wyjeżdżając ze stacji paliw na drogę krajową numer 9, nie ustąpił pierwszeństwa dwóch motocyklistom. Pierwszemu z nich udało się bezpiecznie przejechać, drugiemu nie.
Do szpitala został zabrany 46-letni motorowerzysta i 22-letni motocyklista. Ponadto motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych.